MUŞ ASKF YÖNETİMİNDEN MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNE ZİYARET

MUŞ ASKF YÖNETİMİNDEN MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNE ZİYARET
Eklenme Tarihi : 12 Mart 2018 Pazartesi
Okunma Sayısı : 223

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Muş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kemal Türkan ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.

Ziyarette ASKF Başkanı yaptığı açıklamada; Külliyemizde inşaatı süren spor tesislerinin üniversitemizin sportif vizyonu doğrultusunda bir an evvel tamamlanmasını ve Muş sporunun hizmetine sunulmasını arzu ettiklerini belirten ASKF Başkanı Türkan, üniversitemiz tarafından farklı branşları bünyesinde bulunduracak amatör bir spor kulübünün kurulmasını da talep ettiklerini ifade etti. BESYO’nun akademik anlamda gelişimiyle her geçen dönem daha da güçleneceğine olan inançlarını dile getiren ASKF yönetim kurulu üyeleri ise üniversite tarafından sportif konularda yürütülecek bütün çalışmalarda işbirliğine hazır olduklarını söylediler. Muş Alparslan Üniversitesinin özellikle Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun (BESYO) açılmasıyla birlikte sportif faaliyetler konusunda yakaladığı yükselen ivmeyi büyük bir ilgiyle takip ettiklerini ifade eden ASKF Başkanı Kemal Türkan, Prof. Dr. Polat’a ve onun nezdinde BESYO yöneticilerimize Muş’a sağladıkları katkıdan ötürü teşekkür etti.

Prof. Dr. Polat, üniversitemizin sosyal ve kültürel konularda olduğu gibi sportif sahada da Muş’un adını yurtiçinde ve dışında duyuracak her tür çalışmaya bütün imkânlarıyla destek olmaya devam edeceğini söyleyerek konuklarına nazik ziyaretleri için teşekkür etti. 
 
Ziyarette ASKF Başkan Yardımcısı Abit Oruç, Genel Sekreteri Fırat Aykan, Disiplin Kurulu Başkanı Erhan Özcan, Yönetim Kurulu Üyeleri İrfan Çakır, Murat Subaşı ve Turan Ülker de hazır bulundu.