SARIKAMIŞ ANMA PROGRAMI HAZIRLIKLARI YOĞUN ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR

SARIKAMIŞ ANMA PROGRAMI HAZIRLIKLARI YOĞUN ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR
Eklenme Tarihi : 03 Ocak 2018 Çarşamba
Okunma Sayısı : 376

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Sarıkamış Harekâtı’nın 103. yıldönümünde, düzenlenecek olan Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı bilgilendirme ve değerlendirme toplantıları gerçekleştirildi.

 Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sarıkamış Harekâtı’nın 103’üncü yıldönümünde, “Gençlik Şühedanın İzinde” sloganıyla başta Sarıkamış olmak üzere 81 ilde şehitlerini anacak.

Sarıkamış Harekâtı’nın 103. yıldönümünde, düzenlenecek olan Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı bilgilendirme ve değerlendirme toplantıları yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Önceki yıllardan farklı olarak bu yıl ilk defa gerçekleşen bilgilendirme toplantıları katılımın yoğun olması beklenen Rize, Erzurum, Ardahan, Iğdır, Kars, Ağrı'da yapıldı.

Bilgilendirme toplantıları kapsamında, Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı'nda gençlere mihmandarlık ederek aktif görev alacak gençlik liderleri, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın manevi liderleri, antrenörler ve öğretmenlere Sarıkamış Harekatı'na ve anma programına ilişkin bilgiler verildi. Ayrıca yapılacak olan anma etkinliğine ilişkin operasyonel eğitimler de verildi.